Osiem kół zębatych, jedna Machina!


Kamienica przy ul.Zwierzynieckiej 20 to aż 6 kondygnacji. Na co dzień pracują tutaj specjaliści i innowatorzy z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego wraz z użytkownikami, coworkerami, pomysłodawcami i kreatywnymi twórcami. W ostatni marcowy weekend 2023 r. to akurat się niewiele zmieni!

Do dyspozycji uczestników Konwentu Machina Futura będą przydzielone na stałe 3 piętra. Na poziomie (-1) swoje miejsce znajdzie Machina Wydawnicza, Machina Prelekcyjna i Machina Konwentowa – tu będzie bić serce naszego konwentu! Swoje miejsce będzie miał tutaj punkt akredytacyjny a także lady naszych przyjaciół z erpegowych wydawnictw, do których możemy swobodnie wołać: „pokaż mi swoje towary”! Tu także od rana do wieczora posłuchamy arcyciekawych ludzi z przefantastycznymi tematami! Na pewno wybierzesz coś dla siebie – oczywiście w przerwach na granie, spotkanie, tworzenie…

Na poziomie pierwszego piętra znajdzie się (od prawej): Machina Warsztatowa – z licznymi kameralnymi spotkaniami twórczymi i improwizatorskimi oraz Machina Sesyjna Pierwsza – z kilkoma stołami na rozgrywanie erpegowych przygód. A jeśli po prostu chcesz na chwilę przysiąść czekając na następny punkt programu, albo pogadać z kimś, kogo dawno nie widzieliście – zapraszamy na sofy w korytarzu, do niewielkiej Machiny Chilloutowej!

Czwarte piętro (poddasze) to z kolei Machina Sesyjna Druga, przestrzeń do światotworzenia, postaciogrywania i erpeżkowania, erpeżkowania, erpeżkowania…

Poza tymi trzema strefami (naliczyliście już 7 machin?) będziemy także na pozostałych piętrach. Na parterze będzie nasza maszynownia, panel sterowania, albo jak kto woli – Machina Orgów (nie, nie przekręcajcie tej nazwy!) po to, żeby ważne logistyczne kwestie naszego konwentu ustalać na bieżąco.

…czyli razem osiem zębatych kół, które napędzą Machinę do czerwoności!